Sigortasız gündelikçi çalıştıranlara ağır ceza!

Kola ile Temizlik
23 Ekim 2015
Haftalık Ev Temizliği
23 Ekim 2015

Sigortasız gündelikçi çalıştıranlara ağır ceza!

Sigortasız gündelikçi çalıştıranlara ağır ceza!

Gündelikçiler ve gündelikçi çalıştıranlar için 1 Nisan’dan itibaren yeni bir dönem başlıyor. Haftada bir gün bile gündelikçi çalıştıranlar, bu durumu sigortaya bildirecek.

Gündelikçiyi sigortalatmayan ev sahibine bu durum tespit edildiğinde 5 asgari ücret, sigorta yaptırılmayan her ay için 2 asgari ücret tutarında idari para cezası uygulanacak. Dolayısıyla 1 yıldır evinde çalıştırdığı gündelikçiyi sigortalatmayan ev sahibine toplamda 27 asgari ücret karşılığı 32 bin 440 TL idare para cezası uygulanması mümkün.

Hepinizin bu konuda çok hassas olduğunuzdan eminiz. Peki nereden bulacaksınız sigortalı gündelikçiyi? Sizin hiç yorulmanıza gerek yok aslında ProMiss Diyarbakır Temizlik şirketi üzerinde bulunan tüm profesyonel ev temizlik firmaları sigortalı personeller ile hizmet sağlamaktadırlar. Sizlerde eviniz için oluşturacağınız temizlik siparişinde personelin SSK’lı olduğuna dair gerekli kağıdı isteyebilirsiniz. Böylece güvenle ve ekonomik bir şekilde evinizin temizliğini yaptırabilirsiniz.