İnşaat Pisliği Nasıl Temizlenir?

koronavirus
Koronavirüse karşı ev temizliği
12 Mayıs 2020
Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?
23 Nisan 2021

İnşaat Pisliği Nasıl Temizlenir?

İnşaat pisliği tüm bakım ve onarım işlemleri sonrasında, temizlenmesi güç ve zor bir durumdur. Bu durum karşısında alınacak çok fazla önlem olmamak ile birlikte, temizlenme süreci klasik ev temizliğinden çok daha farklıdır. İnşaat yapılan alanda detaylı temizlik gerekmektedir. 

Öncesinde eşyalarımızın üzerine, branda ve benzeri koruyucular ile temizlenmesi gereken alanı daraltırken, koruyucu eşyaların da tozla kaplandığına İnşaat Pisliği temizleyen herkes şahit olmuştur. Özellikle banyo alanlarımız da temizlik oldukça zor olmak ile birlikte, fayans, ayna, dolap gibi eşyalarımızı korumak oldukça zordur. İnşaat pisliğinin çıkmadığı ve inşaat sonrasında zarar gören alanları tespit etmek ise nispeten zaman alır.

İnşaat Sonrası Fayans Temizliği Nasıl Yapılır

İnşaat sonrası özellikle fayans temizliğine, çok daha fazla dikkat etmeliyiz. Pratik yöntemler ile fayans temizliğine yönelik çalışmalar gerçekleştirerek, banyo eşyalarımızı uzun ömürlü kullanabiliriz. Kirin türü ve katmanı göz önüne alınarak, kireç sökücü,banyo teli, fayans parlatıcı ve duru su ile fayanslarınızı temizleyebiliriz. Özellikle temizleyici spreyleri köpürterek fayans temizliği yöntemine ek olarak fayans araları için, diş fırçası ve kulak kürdanından yardım alabiliriz. Bu eşyalar sayesin de temizleme alanımız olan, fayans ve fayans arasında ki kirlere oldukça kolay erişebilir ve temizleyebiliriz.

İnşaat Temizliği İçin Hangi Malzemelere İhtiyaç Duyulur?

İnşaat sonrası temizlik için kullanılması gereken malzemelere, hayatımız her alanında erişebiliriz. Bu malzemeler yapılan inşaatın türü ve inşaat pisliğine göre değişmek ile birlikte temizlenmesi, sağlık ve hijyen koşullarımız için oldukça önemlidir. 

Kimyasal karışımları dikkatli tüketerek, temizlik işlemlerinizde de kullanabilirsiniz. Bunun dışında özellikle plastik tozlar için, özel temizleyicileri kullanabilirsiniz. Bizlerin önerisi ise; İnşaat pisliğine uygun temizleyici malzemeleri seçtikten sonra, kirlerin çözülmesi için beklemek. Bu bekleme esnasında diğer kirli alanlara da temizleyici uygulamak. Bu sayede zamanımızı verimli kullanabiliriz.

 Bir süre sonra kirlerin yumuşamış olduğunu göreceksiniz. Islak bir bez veya duru bir su ile silerek temizleyebilirsiniz. Bu noktada kullanılan su kireçli ise fayanslara zarar verebilir ve gerekli alanlarda izlere sebep olabilir. Bu izlerden kurtulmak için ise, fayans temizleyici ve parlatıcı gibi malzemelerden yardım alabilirsiniz. 

Özellikle parlatıcı malzemeler fayanslarınızı temizlerken uzun süreli parlaklık sağlar. Aşağıda bu malzemeleri sizler için listeledik

  • Fayans Temizleyici
  • Fayans Parlatıcı
  • Kulak Kürdanı
  • Islak Bez
  • Duru Su
  • Süpürge
  • Diş Fırçası

İnşaat Temizliği hizmetimiz ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın; https://www.diyarbakirtemizlikci.com/insaat-sonrasi-temizlik

Call Now ButtonHemen Şimdi Arayın