Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

İnşaat Pisliği Nasıl Temizlenir?
21 Nisan 2021

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin temizliği, banyo için temizlenmesi gereken en önemli temizlik alanlarından biridir. Bu nedenden dolayı duşakabin temizliği,ferah bir banyo için en çok önemsenmesi gereken adımlardan biridir. Sürekli kullanımından kaynaklı olarak  su ve buhar oluşundan dolayı,kireç ve pasa maruz kalan duşakabini temizlemek ise oldukça zordur. Kireç sökücüler,çamaşır suyu ve bazen sirke kullanılmasında bile olumlu sonuç alınamayan, plastik ve cam duşakabinler bulunmaktadır. Banyo ve duşakabin temizliğinde ise en önemli nokta, müdahale edilecek, kir ve pas için doğru ürün seçmekten geçer. Kireç çözücüler ile başlayan duşakabin temizlik serüveni, kirin ve pasın durumuna bağlı olarak kimyasal temizlik malzemelerine kadar uzanmaktadır.

Duşakabin Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin cam temizliği uzun sürece yapılmadığı takdirde, camın iç tarafların da lekeler ve tortular oluşmaktadır. Özellikle cam ve plastik noktalar da oluşabilecek küflenmeler ve neme karşı, tüm temizlik önlemlerin alınmalıdır. Pas ve kir oluşumuna en çok sebep olan malzemeler ise iyi temizlenmeyen, şampuan ve sabun atıklarıdır. Bu tür kirler duşakabin camlarının kirli ve mat bir görünüm elde etmesini sağlar. Kirlenmiş noktalar tespit edilerek, bu noktalara uygun ürün seçimi ile duşakabin cam temizliğine başlamalıyız. Yüzeyler yıpranmamış ise, kimyasal temizlik malzemelerinden uzak durmalıyız. Seçtiğim temizlik malzemesini sünger veya fiber bir bez yardımıyla yüzeye uyguluyoruz. Bu işlem esnasında cam yüzeyi zedelememek ve oluşan kiri tamamen yok etmek amacı ile oval şekilde kire uyguluyoruz. Uygulama sonrasında duru bir su yardımı ile yüzeyi yıkıyor ve nemli bir bez ile yüzeyin temizliğini bitiriyoruz.

Plastik Duşakabin Kireci Nasıl Temizlenir.

Plastik Duşakabin kireci temizlerken dikkat etmemiz gereken bir çok nokta bulunmaktadır. Öncelikle plastik duşakabinler de, lekelerin daha kalıcı olduğunu belirtmekte fayda var. Sert yapısından kaynaklı olarak, oluşan kirler zaman içerisinde pas oluşmasına sebep olmakla birlikte, sağlığımız için de çok sakıncalıdır. Tortu oluşmuş plastik duşakabinlerin, büyük bir kısmında kimyasal temizlik malzemesi kullanılmadan, yüzey kirleri çıkarılmamak ile birlikte bu kirler duşakabinede zarar vermektedir. Kireçli bölgeye temizleyici yardımı ile ulaşabilir ve bu bölgeyi kirlerden arındırabiliriz. Bunun öncesinde ise plastik duşakabin temizliğine uygun, sünger ve fırçalar kullanılmalıdır. Süngere uygulanan temizlik malzemesi ile kirecin olduğunu bölgeye az miktarda baskı uygulayarak, bu bölgede ki kireçlerden kurtulabiliriz. Kullanılan malzemenin kalitesi ile orantılı olarak devam eden plastik duşakabin kireci temizliği kirecin ve diğer tortuların yok olması ile son bulur.

İlginizi Çekebilir: https://www.diyarbakirtemizlikci.com/ev-temizlik

Call Now ButtonHemen Şimdi Arayın