Sosyal tesislerde soyunma odası temizliği

Diyarbakır Temizlik I Diyarbakır Temizlik Şirketleri I Pofuduk Temizlik
Diyarbakır Temizlik kapı paspası
12 Temmuz 2017
Diyarbakır İnşaat Sonrası Temizlik
Diyarbakır İnşaat Sonrası Temizlik
1 Kasım 2017

Sosyal tesislerde soyunma odası temizliği

diyarbakır temizlik şirketleri olarak Sosyal tesislerde yer alan soyunma odalarının temizliği titizlikle yapılmalıdır. Sosyal tesislerde kalite ve profesyonellik tesisin temizliği ile özdeşleşmiştir. Bu nedenle tesis yetkililerinin çalıştığı Diyarbakır Temizlik Firması büyük önem arzetmektedir.

Sosyal tesislerde soyunma odası temizliğinde günlük uygulanacaklar:

1.Çöp kutularının ve dolapların temizlenmesi
2.Duşların ve kapıların temizliği
3.WC’lerin temizliği
4.Zemin Temizliği
5.Kontrol

Soyunma odası temizliğinde periyodik uygulanacak maddeler:

1.Tüm yüksek yerlerin silinmesi
2.Duvarların silinmesi
3.Dolap dış yüzeylerinin ve kullanılmayan dolapların kontrolü
4.Duş ve WC’lerin dip temizliği
5.Tüm alanların roto ile yıkanması ve kanalların temizlenmesi
6.Duşların dezenfeksiyonu
7.Çöp kovalarının dezenfeksiyonu

 

Dinlenme yerleri

46 – Yapılan işin özelliği nedeniyle çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından gerekli hallerde veya 10 ve daha fazla çalışanın bulunduğu işyerlerinde, uygun bir dinlenme yeri sağlanır. İş aralarında uygun dinlenme imkânı bulunan büro ve benzeri işlerde ayrıca dinlenme yeri aranmaz. İşyerlerinde daha uygun bir yer yoksa gerekli şartların sağlanması şartıyla, yemek yeme yerleri dinlenme yeri olarak kullanılabilir.
Diyarbakır Temizlik şirketleri liderinden Sosyal tesislerde soyunma odası temizliği

47 – Çalışma süresi, işin gereği olarak sık ve düzenli aralıklarla kesiliyorsa ve ayrı bir dinlenme yeri yoksa çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından gerekli olan hallerde, bu aralarda çalışanların dinlenebileceği uygun yerler sağlanır.
Diyarbakır Temizlik şirketleri liderinden Sosyal tesislerde soyunma odası temizliği

Soyunma yeri ve elbise dolabı

50 – İş elbisesi giyme zorunluluğu olan çalışanlar için, yeterli büyüklükte, uygun aydınlatma, havalandırma, termal konfor ve hijyen şartlarını haiz, kadın ve erkek çalışanlar için ayrı ayrı soyunma yerleri sağlanır. Çalışanların soyunma yerleri dışındaki yerlerde giysilerini değiştirmelerine izin verilmez. Soyunma yerlerinin kolayca ulaşılabilir ve yeterli kapasitede olması ve buralarda yeterli sayıda oturma yeri bulunması sağlanır.
Diyarbakır Temizlik şirketleri liderinden Sosyal tesislerde soyunma odası temizliği

51 – Soyunma odalarında her çalışan için çalışma saatleri içinde giysilerini koyabilecekleri yeterli büyüklükte kilitli dolaplar bulundurulur. Nemli, tozlu, kirli, tehlikeli maddeler ile çalışılan yerlerde ve benzeri işlerde iş elbiseleri ile harici elbiselerin ayrı yerlerde saklanabilmesi için yan yana iki bölmeli veya iki ayrı elbise dolabı sağlanır. Soyunma yeri gerekmeyen işyerlerinde çalışanların elbiselerini koyabilecekleri uygun bir yer ayrılır.

Comments are closed.