Diyarbakır Temizlik Planlaması

Periyodik Temizlik Planı
Periyodik Temizlik Planı
12 Temmuz 2017
diyarbakır temizlik firmaları
Diyarbakır Temizlik Firmaları
12 Temmuz 2017

Diyarbakır Temizlik Planlaması

Diyarbakır Temizlik Planlaması

Diyarbakır Temizlik Planlaması

Diyarbakır Temizlik Planlaması

Diyarbakır Temizlik Planlaması Temizlik iş planı :Satış aşamasında  belirlenen personel sayısına göre her personelin yapacağı işleri, görev yerlerini, çalışma saatlerini gösteren çizelgedir. İş planı; personel takibi ve iş takibi yapmamızı sağlar. Eksik personel ile çalışıldığı zaman hangi bölgede, hangi temizlik işlemlerinde sıkıntı yaşayabileceğimizi gösterir, önlem almamıza olanak tanır.

Temizlik proje işleri: Proje işleri  ilgili projelerde yapılan Diyarbakır Temizlik Planlaması detaylarına verilen isimdir. Bu detayların içeriği ve temizlik periyotları her projeye göre değişiklik göstermektedir.

Günlük işlerin dışında periyodik olarak yapılan işlerin, proje işleri temizliği yapacak elemanların çalışma saatlerine uygun olarak aylık olarak Diyarbakır Temizlik Planlaması ve yapılan işlerin takip edilmesi için tutulan bir formdur.

Diyarbakır Temizlik Planlaması Projelerde proje işleri, iş planları ve görev tanımları sözleşmelere, müşteri isteklerine  ve projenin fiziksel şartlarına bağlı olarak proje müdürleri tarafından planlanır ve direktöre onaylatılarak işleyişe koyulur.

Görev Tanım Kartı : Diyarbakır Temizlik Planlaması Her projede görev yapan personelin görev tanımı mevcut bulunmalıdır. Personelin görev tanımı eğer görev kartları içerisinde ve vardiya iş planında yer almıyorsa (ekip şefi, PM gibi) görev tanımı formatında hazırlanır ve personele tebliğ edilerek personel dosyasında saklanır. Bazı projelerde genel görev tanımlarına ilaveler yapmak gerektiğinde yine aynı sistem kullanılabilir.

Proje müdürleri Diyarbakır Temizlik Planlaması İş planındaki görevleri tek kart şekline getirerek görev kartlarını oluştururlar. Bu kartlar pvc kaplanarak ilgili personele verilir. Böylece personel hangi saat diliminde nerede ne iş yapması gerektiği konusunda sürekli bilgilendirilmiş olur. Personelin belli bir süre sonunda bu görev kartında Diyarbakır Temizlik Planlaması yer alan görevlerini ve hizmet mevkisini ezberlemesi tercih edilmektedir.

Diyarbakır Temizlik Şirketleri Planı

Temizlik Personeli haftalık/aylık izin takip çizelgesi:

Tüm personelin  izin günlerinin belirlendiği ve takip edildiği çizelgedir.

İzin doldurucu iş planı:

Proje başlangıcında hazırlanır. İzinli personelin yerine kimin çalışacağını gösteren bir plandır. Gerekli zamanlarda Proje müdürleri tarafından revize edilir. İsteğe göre ofiste görülen bir yere de asılabilir.

Temizlikte iş gücü planlaması : Proje müdürü iş planlarını, görev tanımlarını ve proje işlerini planlarken aşağıdaki şartları göz önünde bulundurmalıdırlar.

Eleman Sayısı

Projenin fiziksel ve ekipman imkanları

Eleman ve ekipman becerileri

Sözleşme maddeleri

Müşteri beklentileri ve öncelikleri

İş planlarında kimin hangi saatte çalışacağı ve hangi işleri yapacağı görülmektedir.


Bizleri Takip Etmeyi İhmal Etmeyin → Facebook    Google+    İnstagram    Twitter


 

 

Comments are closed.