Diyarbakır Temizlik Firmaları

Diyarbakır Temizlik Planlaması
Diyarbakır Temizlik Planlaması
12 Temmuz 2017
Diyarbakır Hasta Odası Temizliği
Diyarbakır Hasta Odası Temizliği
12 Temmuz 2017

Diyarbakır Temizlik Firmaları

diyarbakır temizlik firmaları

diyarbakır temizlik firmaları

Diyarbakır Temizlik Firmaları Nasıl Çalışır ?

Diyarbakır Temizlik Firmaları Tüm projelerde yapılacak temizlik faaliyetlerini belirlemek için personel görev kartları ve proje işleri takip tabloları iş planlama prosedüründe belirtilen şekilde hazırlanır.
Tüm bu planların  ve planlamaların etkinliği günlük ofis temizlik kontrollerinde , haftalık denetimlerde ve KPD lerde ölçülür. Temizlik kontrol işlemleri ile ilgili bilgiler Temizlik sistemleri ve Muayene- kontrol prosedüründe yer almaktadır.
Diyarbakır Temizlik Firmaları  Temizlik personeli işe alınmadan önce sağlık raporu alma zorunluluğundadır. Sağlık kontrolleri personel işe alındıktan sonra da  devam eder.
Personel temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılması gereken deterjan ve dezenfektanlar konusunda tedarikçiden ve/veya şirket yetkililerinden eğitimler almaktadır.
Diyarbakır Temizlik Firmaları  Personel çalışma esnasında görevine uygun olan kıyafetleri giyer. Bu kıyafetler her zaman temiz ve yedekli olmalıdır.

Nasıl Çalışır ?


Diyarbakır Temizlik Firmaları Personel çalışırken iş güvenliği talimatlarında belirlenen şartlara uygun çalışmakla yükümlüdürler.
Diyarbakır Temizlik Firmaları ürünlerinin depolandığı bölümler depolama talimatı uygun olarak yerleştirilir ve kontrol faaliyetlerine dahil olarak denetlenir.
Ürünler depolara alınmadan önce girdi ürün kontrollerine tabi tutulurlar.
Çalışan proje personeli hijyenik şartları sağlama amacıyla personel hijyen talimatlarında belirlenen kurallara uyumlu çalışırlar.
Belirlenen şartların projelerde ne seviyede sağlandığının ölçümleri için Kalite Performansı Değerlendirmesi talimatında belirtilen şekil ve Diyarbakır Temizlik Firmaları  periyotlarda denetimler yapılır ve sonuçları düzeltici / önleyici faaliyetler prosedüründe belirtildiği şekilde takip edilir.
Tüm personelin görevlerinin gereği olan teknik eğitimleri ilk bir ay içerisinde eğitim prosedürüne uygun olarak alması sağlanmaktadır.
Hizmetin gerçekleştirilmesi sırasında kullanılan Diyarbakır Temizlik Firmaları  makineleri bakım temizlik prosedürü uyarınca bakıma tabi tutulurlar.
Diyarbakır Temizlik Firmaları faaliyetleri sırasında bulunan eşyalarla ilgili işlemler bulunan eşya talimatı doğrultusunda gerçekleştirilir.

  • Lavabolar günlük olarak ovma maddesi ile ovulduktan sonra klorlu temizlik maddesiyle temizlenmeli,
  • Hasta yatağı, etejer, sandalye ve yemek masası deterjanlı su ile temizlenmeli,
  • Pencere kenarlarının tozu günlük olarak alınmalı,

Pencere camları her kirlendiğinde temizlenmeli

  • Her gün kapı, kapı çevresi ve kapı tokmağı silinmeli,
  • Telefon ahizeleri deterjanlı su ile temizlenmeli ve kurulanmalı,
  • Zemin mop ile temizlenmeli ve daha sonra paspaslanmalı. Kullanılan moplar gün sonunda çamaşır makinesinde yıkanmalı,
  • Paspaslama işlemi S çizecek şekilde yapılmalı,
  • Paspas arabalarında mavi kovaya firma üretici önerisi kadar deterjanlı su, kırmızı kovaya ise diğerinin yarısı kadar deterjanlı su konmalı

Bizleri Takip Etmeyi İhmal Etmeyin → Facebook    Google+    İnstagram    Twitter


 

Comments are closed.