Diyarbakır Temizlik Şirketleri I Ev Temizlik Listesi

Eviniz İçin Temizlik Listesi:

Evinizin düzenini korumak için temizlik çizelgesi yapmak En iyi yöntemdir! Temizlik listesi yöntemlerimizi okumak isterseniz, Diyarbakır temizlik şirketleri sektör lideri Pofuduk Sizin İçin Yazıyor :

 

Önerimiz

Temizlik çizelgenizi buzdolabının önü gibi, kolaylıkla görülebilecek bir yere asın.  evdeki herkes kendisine düşen görevi hatırlayacaktır. Eğer temizlik işleri yine de unutuluyorsa, görünür yerlere parlak renkli kağıtlarla hatırlatma notları asın. Artık kimse “Unuttum” diye bir bahane uyduramayacaktır Bundan emin olabilirsiniz.

 

Püf noktalar:

  1. Temizlik işlerini aile arasında eşit şekilde paylaştırın.
  2. Yapılması gereken işleri, günlük, haftalık ve daha az sıklıkta yapılması gereken işler olarak bölün.

  3. Gerçekçi ve Üstesinden gelebileceğiniz bir temizlik çizelgesi oluşturun

Ev temizliği konusunda büyük hedeflere sahip olmanın kötü olan yanı, günlük hayatın temizliğin önüne geçebilmesidir. O yüzden kişisel temizlik çizelgenizi oluşturmadan önce planınızın gerçeğe ne kadar uygun olduğunu düşünerek beklentilerinizi buna göre ayarlayın. Temizliği boş zamanınız ve bol enerjiniz olan zamanlarda yapmayı planlayın.

Eğer ailenizle, esinizle ya da arkadaşlarınızla birlikte yaşıyorsanız, yapılması gereken şeyleri ev halkı arasında paylaştırın. Ancak kimin temizliğe ne kadar zaman harcayabileceği konusunda gerçekçi olun.

 

  1. Temizlik listenizi “Büyük işler” ve “Küçük işler” olarak ayırın. Bu Çok Önemli!

Yapılacak işlerin sıklığına ve boyutuna göre, birden fazla çizelge oluşturmayıda düşünebilirsiniz.

  • Fırının arkasını ya da çekmecelerin içini temizlemek gibi yılda yalnızca birkaç kez yapılması gereken büyük işler bir listede olabilir
  • Koltukları, yerleri ve dip köşe hertarafı elektrikli süpürgeyle süpürmek ya da buzdolabını dezenfekte etmek gibi orta boy işleri “Haftalık” listesine koyabilirsiniz.
  • Mutfağın yerlerini silmek ve Cif Krem ile tezgâhları temizlemek gibi ufak işleri “Günlük mutfak işleri” listesine ekleyebilirsiniz.

Diyarbakır Temizlik Şirketleri Lideri Pofuduk Temizlik Sizin için yazıyor ;

  1. Ev temizlik çizelgenizi parçalara ayırın.

Evinizin boyutuna göre farklı bölgeleri sırayla temizleyebilirsiniz: Örneğin, ilk hafta birinci katı, diğer hafta ikinci katı yapabilirsiniz. Temizliği oda tipine göre de bölebilirsiniz: Haftanın bir günü tüm banyoları, diğer bir günü ise tüm halıları temizleyebilirsiniz.

  1. Temizlik işlerinizi planlamak için teknolojiden faydalanabilirsiniz.

İnternette ev temizliğine dair pek çok bilginin yanında, ücretsiz olarak basabileceğiniz ev temizlik çizelgeleri bulabilirsiniz. Günlük temizlik işlerini planlamanıza ve ev halkı arasında bölüştürmenize yardımcı olacak akıllı telefon uygulamaları da mevcuttur. Böylece, Pazar akşamları çöp atma sırasının kimde olduğunu asla unutmayacaksınız!

Yada 0543 417 22 09 Numarayı 7/24 arayarak uygun fiyata yardımcı personel talep edebilirsiniz.
diyarbakır temizlik şirketleri lideri Pofuduk Temizlik Merkezi aramanızı sabırsızlıkla bekliyor.