Diyarbakır Asansör temizliği

Duvar temizliği
20 Haziran 2017
Diyarbakır Temizlik I Diyarbakır Temizlik Şirketleri I Pofuduk Temizlik
Diyarbakır Zemin Yıkama ve Temizliği
20 Haziran 2017

Diyarbakır Asansör temizliği

diyarbakır asansör temizliği

diyarbakır asansör temizliği

Diyarbakır Asansör Temizliği

Diyarbakır Asansör temizliği I Diyarbakır Temizlik Firmaları :Binalarda, alış veriş merkezlerinde, iş yerlerinde yer alan asansörlerin temizliği büyük önem arzetmektedir. Pofuduk Temizlik Ofisi Diyarbakır Temizlik Şirketi tarafından asansör temizliğinde uygulanan yöntemler alt bölümde belirtilmiştir.

MALZEME: Havlu Bez, Sprey şişesi
EKİPMAN: Elektrik süpürgesi ve/ veya paspas arabası
KİMYASAL: Genel Temizlik maddesi, S.S. Polish ve/ veya Suma D-7 metal parlatıcı kimyasallar

ASANSÖR TEMİZLİĞİ GÜNLÜK UYGULAMALARI:

  • Diyarbakır Asansör Temizliği Ahşap bulunan kısımların tozları alınarak ahşap bakım maddesiyle bakımı yapılır,
  • Metal kısımların önce tozları alınır, beze sıkılmış olan metal yüzey bakım maddesiyle temizliği yapılır, bu uygulamada metalin damar hatlarına göre aynı istikamette parlatma gerçekleştirilir,
  • Aynaların temizliği yapılır Diyarbakır Asansör Temizliği
  • Halı kaplı zeminlerin vakumlanarak temizliği yapılır, asansör eşiklerinin temizliği vakum ucuna takılan ince uç aparatı ile yapılır,
  • Granit zeminlerde kuru mop ve ıslak paspaslama yapılır, ıslak paspaslama yaparken metal ve ahşap yüzeylere bulaştırmamaya dikkat edilir,

PERİYODİK ASANSÖR TEMİZLİĞİ UYGULAMALARI:
Metal aksamların cilalarının sökülerek yeniden parlatılması

Diyarbakır Asansör temizliği işlemlerinde yıllık bakımlarda Sıcak su ve alkali ve temizlik kimyasalı ile yüzeyde biriken kimyasal kalıntıları sökülerek bakım kimyasalı yeniden uygulanır. Temizlik işlemlerinde kullanılan temizlik kimyasalı kadar sıcak suyun büyük etkisi vardır.

Zemin cilasının sökümünde ve kirli yüzeylerin temizlenmesinde mutlaka sıcak su kullanılması şiddetle tavsiye edilir. İşinde usta olan Diyarbakır temizlik şirketleri mutlaka bu yönteme başvurmaktadırlar.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR :

Ahşap ve metal yüzeylerde kimyasal kullanımında, kimyasal yüzeye değil beze sıkılması ve yüzeyde kimyasalın kurutulana kadar mekaniğin gerçekleştirilmesi.

beze sıkılan kimyasalın mutlaka başka alanlarda deneme yapılması ve beklenilmesi sonradan başınız ağrımaması  için en iyi çözümlerden bir tanesi olarak sizlere sunabiliriz.

Asansör temizliği bir binanın, kurumun, veya şirketin kalitesini , imajını ve prestijini belirleyen en önemli etkenlerdendir. Bir binaya girdiğinizde ardından asansöre binersiniz ve asansörün sizde bırakacağı izlenim çok önemlidir. bu nedenle asansörlerin temizliği periyodik olarak mutlak suretle yapılmalı ve ertelenmemelidir.


Bizleri Takip Etmeyi İhmal Etmeyin → Facebook    Google+    İnstagram    Twitter


 

Comments are closed.